Červenec 2010

čekání :D

31. července 2010 v 14:06 | Helí =o* |  Deník
čekám až se mi vrátí zlatíčko♥ a strašně se nudim  tak sem ještě něco napíšu..protože koukam že za červenec tady mam jen 19 článků včetně tohodle.. *2225*docela bída !1193! ale nebyl čas no
Jinak to vypadá, že poslední týden v srpnu pojedem ještě na dovolenou http://i108.piczo.com/view/1/w/9/e/i/h/z/5/m/6/h/5/img/i123478193_20484_5.gif?redirsrc=img na Lipno  jako sme byli teďkon.. s miláčkem♥♥, Kačí a jejim chalanem  to bude zase jíízda  musí to vyjít  domlouvali jsme se na příští rok.. ale kdo ví co bude  takže si tyhle prázky ještě pořádně užijem :)) strašně se těšim..  asi tam nebudeme 5 dní jako předtim .. ale i tak to stačí  to bude parádička
Až mi přijede ON tak půjdeme za našima na chatu a budeme opejkat  a možná tam i spinkat. Pfff... ať už jsou tak 3 a mam ho tu ♥♥ už se na něj strašně těšim ♥ je to tak krásný..♥

 novější fotka...:-)

Pixelky 3.5

31. července 2010 v 11:08 | Helí =o* |  ☻ Pixelky ☻
Zamilovaní tučňáčci :))

  .  .  .  .  

Opravdu zajímavé :D

31. července 2010 v 11:02 | Helí =o* |  ☻ Zajímavosti ☻
proč nám sluncem světlají vlasy, ale tmavne pokožka?
proč si ženy nejsou schopny nanést řasenku se zavřenými ústy?
proč nikde neuvidíte titulek "Telepat vyhrál v loterii"?
proč musíte kliknout na "Start" když chcete vypnout Windowsy?
proč je citrónová šťáva vyrobena z umělého dochucovadla, když prostředek na umývání nádobí je vyroben z opravdových citrónu?
proč se člověku, který je zodpovědný za investice vašich peněz, říká "broker"?
(to be broken - být na mizině)
proč se nedělá jídlo pro kočky s myší příchutí?
kdo ochutnává psí žrádlo, když má "novou a vylepšenou" chuť?
proč Noe nerozplácl ty dva komáry?
proč se sterilizují jehly pro smrtící injekce?
proč nevyrobí celé letadlo z materiálu, který se používá na nezničitelné černé skříňky?
proč se ovce nesrazí, když zaprší?
proč se tomu říká apartmán, když jsou všechny narvané pohromadě? (apart = odděleně)
jestliže je anglické "con" opakem "pro", je "Congress" opakem slova "progress"
proč se letišti říká terminál, když je létání tak bezpečné? (to terminate = ukončit)

A DÁLE…!969!..
Pro případ, ze potřebujete další důkazy o tom, ze je lidská rasa pro svou stupiditu odsouzena k záhubě - skutečné návody na použití z etiket spotřebního zboží...

Na fénu značky Myer: Nepoužívejte ve spánku. (sakra, a to je jediná doba, kdy musím pracovat na svém účesu)
Na sáčku chipsů: "I vy můžete vyhrát!! Koupě není podmínkou!!! Detaily uvnitř" (že by speciální
série pro zloděje?)
Na mýdle Palmolive: "Instrukce: Používejte jako běžné mýdlo." (a to je prosím jak?)
Na zmrazených potravinách: "Doporučení: Před servírováním rozmrazte." (ale je to "jenom" doporučení)
Na dezertu Tiramissu od Nanny (natištěno ze spodu krabice): "Neobracejte vzhůru nohama." (no… ehm… trochu pozdě…)!
Na Puddingu od Markse & Spencera: "Produkt bude po zahřátí horký." (…a co jste mysleli?…)
Na obalu od žehličky z K-Martu: "Nežehlete šaty na tele." (ale neušetřili bysme takhle víc času?)
Na dětských kapkách proti kašli od Boota: "Po požití léku se vyhněte řízení motorových vozidel a
práci se strojním zařízením." (Mohli bychom udělat mnoho pro snížení počtu nehod na
staveništích, kdyby se nám jenom povedlo udržet tyhle nachlazené pětileté pryč od
vysokozdvižných vozíků.)
Na prášcích na spaní od Nytolu: "Upozornění: Může způsobit ospalost." (a…. ty prášky si beru proč?…)
Na většině značek vánočních žárovek: "Pouze pro použití venku či uvnitř." (narozdíl od?…)
Na japonské pečící troubě: "Nepoužívejte k jiným účelům."(a teď ať mi s tím někdo pomůže. Jsem kapku zvědavá.)
Na Nobby
arašídech: "Upozornění: obsahuje oříšky."(tak tomu říkám objev!!…)
Na balíčku s oříšky, které rozdávají Americké Aerolinky: "Instrukce: Otevřete sáček. Jezte oříšky." (Krok 3: hmm…asi…leťte s Delta Airlines?)
Nedávám vinu výrobci. Za tohle můžou rodiče: Na dětském kostýmu Supermana: "Oblečený oděv vám neumožní létat."
Na švédské řetězové pile: "Nepokousejte se zastavit řetěz rukou ani genitáliemi." (…opravdu se tohle někde mockrát stalo?)


31. července :))

31. července 2010 v 10:47 | Helí =o* |  Deník
čaukyyhttp://img.libimseti.cz/s/%211179%21.gif
Takže v práci jsem byla jenom ve čtvrtek a v pátek.. dneska už ne protože je to hotový.. a už mě tam potřebovat nebudou..zatim.. nevydělala sem si moc.. ale zase aspoň něco 1350 škoda že tam nemůžu bejt dýl.. tam byla prdel 617617 i když to vstávání bylo šílený ! jeden den v půl 5 a druhej ve čřištvrtě na 6... docela síla no !811! tak jsem se dneska konečně vyspala :) ale bez něj...♥:( ráno odjel za příbuznejma na návštěvu a na oběd.. tak spolu budeme až odpoledne... to musim vydržet
jsem na něm tak závislá♥1346 až to neni zdravý 965
Tak jsem se ráno nasnídala, vyluxovala... a sem na kompu  nuda.. měla jsem s mamkou jet do města.. ale nakonec sme to my lemry líný odložily !811! příští týden jedem na babičkou..na pouť :) zase rodinná sešlost..hm hm hm 1082
Dneska jsme chtěli s miláčkem♥Photobucket - Video and Image Hosting na disko... ale nakonec taky nejdem 1350 všechno se ruší... budem se válet doma ♥l.0.v.e.
Včera mě uplně šíleně bolelo břicho..tak jsme byli u nás.. pak chvilinku u něj.. <3, koukali na telku a předevčírem jsme kuchtili :D ♥♥ počasí je hnus.. prší a zima.. až dneska to vypadá trošku nadějně :)
Přeju hezkej den pááčko :-)

28.7. :))

28. července 2010 v 20:19 | Helí =o* |  Deník
Zdravíím:kor
Tak od zejtra už budu chodit do práce... nemam z toho radost :D ale aspoň si něco vydělam... jenže zejtra budu vstávat ve 4 :( to je haluz... doufam že vstanu :( za chvilku pudu spát...
Neska sme s miláčkem celej den uplně líný..jenom sme se váleli a mazlili....
Včera sme měli uplně výýbornou pizzu  maminka dělala domácí 1082 a byli jsme na zahradě se projít..zalít pařník a tak :) a když sme chtěli domů tak začlo pršet..tak sme tam asi půl hodiny čekali než přestane 617 vůbec mi nebyla zima...jenom v tílečku  a chtěli jsme najít Bez abych mu udělala k večeři takový ty placičky jestli to znáte :) no nenašli sme, prý už odkvetly ty květy z kterých se to dělá  takže příští rok no 1350 nevadíí... hlady sme nebyli :))
Taky sme byli po delší době v Baru.. ani teď nevim kterej den.. a pak sme šli s kámošem a dalíma lidma na bowling :) byla sranda :) No tak končim.. jak to tak vidim tak si dam ještě něco dobrýho :D poslední dobou jsem nějaká nenažraná !811!
Tak papa ♥

19.7. 2010 - 25.7. 2010

26. července 2010 v 11:16 | Helí =o* |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (19.7. 2010 - 25.7. 2010) je:
Pondeli: 16
Utery: 19
Streda: 4
Ctvrtek: 4
Patek: 24
Sobota: 17
Nedele: 19

Celkem: 103

Jak vypadá dokonalý chlap?

25. července 2010 v 21:41 | Helí =o* |  ☻ O klukách ☻

Váš ex byl jakousi směsicí přitažlivých vlastností a kardinálních omylů… Teď to ale chcete jinak? Toužíte po tom pravém? Nedělejte další osudovou chybu a zaměřte se na jeho konkrétní charakterové vlastnosti! Teprve pak to může klapat!

"Skvělý chlap. Jaký podle tebe je?" ptám se žen ve svém okolí. "Hlavně hodný," dozvídám se ve většině případů. Na ničem jiném prý nezáleží. Aha. Hodný. Muži zase říkají, že když jsou na ženy právě takoví, většinou od nich dostanou lekci. A proto se říká, že trochu toho pocitu, že se s druhým nedá "vorat pole", neuškodí.
Kromě tohoto může být magnetem přitažlivosti schopnost bavit lidi, ochota hodiny naslouchat druhým, milý úsměv, ocelové svaly… To ale pro vztah nestačí! Proč? Podle jednoho vodítka nelze identifikovat budoucího partnera. Je třeba přihlížet k tomu, jestli je vůbec na vztah připraven, jaký má charakter, a do jaké míry je schopen lásky.
Do kategorie přijatelných čili těch, nad kterými by se již mohlo - mělo uvažovat, patří osoby, které mají následující vlastnosti.

1. emocionální vstřícnost

O co jde? Dotyčný má emoce, prožívá je, dává najevo, je schopný o nich hovořit. Je to jedním z bodů připravenosti na partnerský vztah. Uzavřenost, chlad, neochota sblížit se nenabízí dobrý start.

2. korektnost a čestnost

O co jde? Když se za vším hledá lež, vztah je plný napětí a hádek. Již při oťukávání je zřejmé, že si někteří jedinci lžou sami sobě do kapsy. Čekat pak od nich upřímnost snad ani nejde. Protikladem jsou ti, kteří čestně jednají vždy, takže vybudovat si k nim důvěru není až tak těžké.


3. pozitivní nadhled

O co jde? Negace, laxnost, pesimismus. Takoví lidé si vždycky najdou důvod pro to, aby něco bylo špatně. Není lehké s nimi žít. No ne? Hledat problémy všude možně jen ne u sebe umí každý. Optimisté mají snahu řešení hledat, ne se k němu obracet zády. Jsou proto na vztah připravenější.

4. seberealizace

O co jde? Tím to možná všechno začíná! Ó, jak je těžké udržet vztah funkční, když jeden z aktérů odmítá na sobě pracovat a nemá chuť být pro svého partnera oporou! Lhostejný postoj k problémům je něco jako čert ve skříni. Zaútočí, když to člověk nejméně čeká. Zdokonalování a naslouchání by se mělo stát vlastností číslo jedna u každého bez rozdílu pohlaví.

5. vyspělost

O co jde? Je mu 40 a stále se chová jako malé dítě? S každým problémem chodí za vámi? Pak ještě nedospěl. Není připravený mít takový vztah, po kterém vy toužíte. Jestli se teď mračíte, položte si otázku: Můžu se na něj opravdu a za každých okolností spolehnout? Respektuje Alois můj čas, pocity, emoce i majetek?

6. zdravé sebevědomí

O co jde? Váží si sám sebe, nezpochybňuje každý svůj krok, který udělal minulý týden. Je se sebou optimálně spokojen, neskáče na špek ledajakému bludu, nemluví o selhání ještě dřív, než se vůbec k něčemu odhodlá. Váš úspěch dokáže ocenit.
Teď to sice vypadá, jako by po předchozím výčtu vlastností na světě bylo jen málo těch, kteří jimi disponují, ale věřte: jsou. Ale hůře se hledají… V dnešním světě internetu, e-mailových a chatových komunikací je to zkrátka čím dál těžší.

A  CO VY ?? NAŠLI JSTE TOHO PRAVÉHO, PANA DOKONALÉHO ?? :)) JÁ JO...♥♥♥ NEJDOKONALEJŠÍ ♥♥♥:-***

Stromae - Alors on danse

25. července 2010 v 21:28 | Helí =o* |  Písničky

Moje a miláčkovo♥♥ :D

Uííííí :))) nádherný prázdniny :)))

25. července 2010 v 13:14 | Helí =o* |  Deník
Ahojky :))
Tak se ozývam, jak jdou prázky :D
Uplně paráda...věděla jsem, proč se tolik těšit :)
Je to úžasný dyž neni zlatíčko na intru a jsme pořád spolu :))
Sice má brigádu, ale stejně :)
V pátek jsme přijeli z Lipna :) byli jsme tam od neděle...
bylo to tam naprosto parádní !! fakt nejlepčí :-)
Příští rok chci ZAS :D nejkrásnější dovolená :)
S miláčkem naše první společná :D
Já, ON♥, Kačíí :-* a její kluk :) jen my a maringotka :D
fakt nejvííc...:))) moc sme si to užili :)
karty, monopoly, pinpong, koupání, loďka, vykládání karet :D , chlastání, nakupování... :)
Koupila jsem si krásný bílý šatky :) a růžový tílečko♥ povedlo se to fakt moc :)
A jinak sem furt s NÍM♥ u nás, u něj, venku...:)
brigádu zatim nemam... nesehnala sem.. snad se to povede v srpnu :)
docela bych brala :D
a co vy ?? :) pracujete nebo se flákáte ? :D
jedete někam na dovču ??:) já bych tak chtěla k moři...:) možná příští rok no :D
Až budu mít fotky z toho Lipna tak jsem určitě nějaký dam :) nebo video který se z  nich udělá... :)) tak se mějte kráásně ♥♥ papa :-)

Jste nevěrná? Může za to partner!

23. července 2010 v 21:56 | Helí =o* |  ☻ Zajímavosti ☻
Možná to znáte, máte-li přísnějšího partnera. Takového domácího Othella. Někde jste, dobře se bavíte, nic zlého nepácháte, ale... už jste měla být doma. Co teď? Když mu zavoláte, bude zle. Když mu nezavoláte, bude zle. Tak si dáte ještě jednoho panáčka a … zapomenete!

Jsou partneři, kteří si věří a podobnými věcmi se vůbec netrápí. Pro ty bude toto čtení nezajímavé, možná nepochopitelné. Ale ten, kdo to zažil či zažívá, pochopí. Raději nebudu psát o sobě, aby mi bývalá manželka nepřestala půjčovat děti. Jakmile jsem se někde opozdil, přes všechna patřičná hlášení a vysvětlení, už jsem měl sbalený kufr. Raději budu psát o svých přátelích.

Chodila spát do zahradní budky

Gábina na svém služebním autě vozí nápis POMÁHAT A CHRÁNIT. A ona také pomáhá a chrání jako správná policistka. A rozdává pokuty! Jednouza čas si však chodí s partou holek takzvaně "zazvěřit". Dámská jízda. Ale žádné orgie. Parta kamarádek většinou oslaví společně nějaké narozeniny, pojedí a popijí, a pak zpravidla vyrazí někam do baru nebo na diskotéku. Mezi třetí a pátou ranní holky volají svým chlapům a ti si pro ně trochu rozespalí, ale celkem ochotně přijedou, a nějak si je rozvozí domů. Gábinin manžel mezi tyto muže nepatřil. Oslavu narozenin manželce nemohl zakázat, ale nějaké flámy? Vyloučeno!
Gábině však chutná gin s tonikem, do deseti hodin měla předsevzetí, že do jedenácti bude doma, pak měla do půlnoci ještě výčitky, pak měla dramatický telefonický rozhovor či spíše několik hovorů, a pak vypnula mobil, kopla do sebe dvojitý gin a už nic neřešila. Když ji některé z rozvážejících aut vysadilo k ránu před jejím domkem, bylo zamčeno s klíčem uvnitř zámku. Manžel ji nechtěl pustit domů. Policajtku! Nejprve ho prosila, vysvětlovala, a pak si ustýlala v zahradní budce.

Když se tato situace opakovala v zimě a manžel neoblomně trval na tom, že jí neotevře, protože je flundra, zavolala si kolegu ve službě, který ji dovezl dospat na služebnu. Tedy dospat… Gábina se nejdřív svému kolegovi vyplakala na rameni, a pak si ho v té teplé služebně zřejmě proti předpisům, zato však odhodlaně a něžně přepadla. "Nikdy by mě to nenapadlo, kdybych měla doma normálního chlapa," dušovala se Gábina, když mi vysvětlovala změnu partnera. Teď žijí ti dva policajti spolu. Když si jde Gábina čas od času s holkama "zazvěřit", přijede si pro ni její kolega a nový partner kdykoli, kamkoli a ochotně. Někdy v civilním autě, a když má službu, pak v autě s nápisem POMÁHAT A CHRÁNIT. Po cestě si trpělivě nechá povyprávět pár novinek z babince, a pak si ji láskyplně uloží do postele.

Jak puštěný ze řetězu!

Tomáš, můj spolužák z gymplu, nebyl svoji žárlivou manželkou pouštěn na třídní srazy. Řekl mi, že mu prostě nestojí za to na sraz přijet, aby s ním ta jeho Xantypa kvůli tomu měsíc nemluvila. Jednou se však nějak naštval, nahlásil doma služební cestu a na sraz přijel. Ač jsem jej znal jako spíše ostýchavého hocha, ač měl zřejmě doma velmi tvrdý výcvik, namazal se jako cepelín a skončil v posteli s jednou ze spolužaček, která se mu vždycky líbila. "Poprvé jsem jí zahnul," svěřil se mi, když jsme se loučili. A tvářil se přitom jako mistr světa…

Do vlastního hnízda…

Už Seneca před dvěma tisícovkami let tvrdil, že přehnaná žárlivost může nevěru dokonce vyprovokovat. Ženám radil: "Chcete si vychovat muže k věrnosti? Dejte mu jasně najevo, že v jeho věrnost věříte!" A dnešní odborníci říkají vlastně totéž: "Žárlivost je nejspolehlivější motor nevěry," varuje MUDr. Miroslav Plzák.
Ony si ty žárlivky a ti Othellové tak trochu nadělávají do vlastních hnízd. Svojí žárlivostí a snahou uzavřít toho svého či tu svoji do klece nakonec dosáhnou jen toho, že když se ten nevolník z té klece dostane ven, je jak puštěný ze řetězu. Když jsem se odhodlával k tomuto tématu, dlouho jsem poctivě lovil v paměti a nevybavily se mi žádné podobné nevěry u lidí, kteří žijí v manželské demokracii. Kteří vědí, že občasné provětrání partnera v jiné společnosti má do jisté míry očistný vliv. Tito lidé se pobaví a těší se domů. Hřeší nevolníci!

Přestal vás milovat? Víme, co dál!

23. července 2010 v 21:53 | Helí =o* |  ☻ Zajímavosti ☻
Všechno mu je úplně jedno! Citově ochladl, nemá zájem o sbližování, moji přítomnost ani milování! Co dělat, když nechce řešit ani to, jaký má náš vztah smysl?

Mezi deset největších zabijáků vztahů a lásky patří jeden ze sedmi smrtelných hříchů - lenost. Když je partner tak líný cokoliv udělat, řešit, obětovat nebo navrhnout, má člověk chuť vystřelit ho na Měsíc, aby takhle v letu vykazoval aspoň nějakou činnost.

Manžel ztratil zájem o život

"Po tom, co jsem se vdala, to ještě šlo, vztah fungoval. Za čtyři roky bych toho svého vůbec nepoznala," svěřuje se osmatřicetiletá Ludmila. "Dříve jsme aspoň občas někam vyrazili, znala jsem kino, divadlo, dovolenou. Pak manžel přišel o práci a já celou domácnost táhla sama. Byl nešťastný. Neměl chuť cokoliv podnikat. Naštěstí jsme přes internet objevili inzerát, ve kterém firma nedaleko bydliště nabízela pracovní místo. Sice kvalifikačně neodpovídalo manželovu předchozímu zaměstnání, ale říkali jsme si, že tam nemusí zůstat navěky.

Názor? Ten po mně nechtěj!

Drahá polovička tak sice nastoupila, ale absolutně ztratila zájem cokoliv řešit se mnou. Jen odejde do práce a zase se z ní vrátí. Začalo to otázkami: ,Co ti mohu o víkendu uvařit?' Odpověď: ,Nevím. Co chceš.' Dlouho už tu nebyli Tomanovi. Nepozveme je na grilování? ,Mně je to jedno.' Zírá na televizi a ani se nepohne. Bez zájmu a energie. O citové lenoře ani nemluvím. Vůbec nic do našeho vztahu nevkládá! Zkoušela jsem si s ním promluvit klidně i v rozrušení. Jenže jemu je všechno absolutně jedno. Pokrčí rameny a není schopný říct ani svůj názor," stěžuje si Lída.
Přitom se jedná o velmi závažný varovný příznak, že budoucnost se z růžové změní na černou. Je třeba si položit otázku: Je pro mě tato situace přijatelná? Nebo se tím vůbec nechci zabývat? A pokud se rozhodnu řešit to, je si i můj partner vědom, že má problém? Přeci nebudu jediná, která si to přizná! Jak tedy postupovat v případě, když se do takové situace dostanu?

Lenost má své hranice - fyzické i duševní

"Partnerské vztahy mají jasná pravidla a já osobně tvrdím, že stejně tak jako v oblasti práce máme jasné ANO nebo NE, ve vztazích je tomu stejně. Jediným háčkem jsou naše emoce, které jsou v našem životě silnější než logika a proto, i když víme, že ve vztahu být nemáme, stále v něm setrváváme," vysvětluje Lenka Černá, kouč při řešení partnerských krizí a zároveň provozovatelka portálu mujvztah.cz.

Jaká jsou tedy pravidla vztahu?
Prvním pravidlem je fakt, že vztah oběma partnerům STOJÍ ZA TO. "Když pracuji s klienty, kteří chtějí vztah opravit, je výše uvedené ,Stojí ti to za to' první otázkou, kterou jim pokládám. Až když si oba dva odsouhlasí, že jim ten druhý za to stojí, aby vztah řešili, můžou se posunout k pravidlu číslo dvě."
Druhým pravidlem je partnerská kompatibilita. Co to znamená? Jednoduše to, zda se k sobě partneři hodí. Můžeme si totiž poté lézt takzvaně na nervy, když on chce být doma a ona miluje společnost. Daní dva by si tedy měli takový test kompatibility udělat. Mezi hlavní kritéria kompatibility patří společné cíle a priority, společné zájmy, shodná sexuální chemie atd.
Třetím pravidlem je komunikace. To znamená, že spolu musíme umět mluvit, abychom o vztah pečovali a zachránili jej před pádem. Musíme umět dělat partnerské dohody, domlouvat se na nepříjemnostech, jako jsou dluhy, výchova dětí apod. Pokud neumíme o problémech hovořit, dříve či později se s partnerem odcizíme.
Čtvrtým pravidlem je shodná sexuální chemie. Pokud nefunguje, daní dva se spolu nikdy nemohou cítit dobře. Sexuální chemii nelze opravit nebo se k ní přinutit. Jednoduše buď prostě je, nebo není," objasňuje kouč.

Hodíme se k sobě?

"Pokud tedy můj partner není ochoten náš vztah řešit, ptala bych se, zda mu vůbec stojím za to, aby se mnou setrvával? Pokud mi odsouhlasí, že mu za to stojím, přešla bych k tomu, zda se k sobě vůbec hodíme a ověřila bych si naši partnerskou kompatibilitu," vysvětluje dále odbornice. "Až když zjistím, že se s partnerem k sobě hodíme, budu s ním řešit, co můžeme udělat pro to, abychom se ve vztahu cítili dobře. Navrhla bych mu udělat partnerské dohody v oblastech, ve kterých si nerozumíme. Ty bych si sepsala a finálně se dohodla na jejich dodržování."

Čas na rozchod

Z praxe vyplývá, že mnoho lidí se snaží slepit vztah, který byl odsouzen k zániku. A to proto, že jeden z partnerů nebyl ochoten změny udělat a druhý mu tak za to nestál. V takovém případě kouč doporučuje vzít nohy na ramena a od takového partnera odejít. Proč? "Pokud zůstávám ve vztahu s někým, komu jsem jedno, nemůžu být nikdy šťastná a nikdy se nebudu cítit milovaná. A na to má, dle mého názoru, nárok každá žena," říká Lenka Černá.

3 omyly v lásce: Děláme je všichni!

23. července 2010 v 21:51 | Helí =o* |  ☻ Zajímavosti ☻

Stop! Už žádné zklamání a bolest. To si můžeme ušetřit, když se vyvarujeme chyb při navazování vztahů. Co děláme špatně? Proč se později dozvídáme o nemanželských dětech, sexuálních úchylkách nebo lžích? Protože nevnímáme tři zásadní spouštěče problémů!

1. Omlouváme varovné příznaky
Příklady: Romana: "Že je žárlivý? To je přece každý. Milan za to ale nemůže. Bývalá přítelkyně ho podváděla na každém kroku. Je proto logické, že se takhle chová. To ho časem přejde!"
Žaneta: "Nepřipadá mi nezodpovědný. Občas sice na něco zapomene, nebo neudělá pořádně, ale s tím se žít dá. Zase je roztomilý, uznej."
Co je špatně? Neslyšíme a nevidíme to, co slyšet a vidět nechceme. Omlouváme partnerovo chování, zastáváme se ho, popíráme skutečnosti.
Kam to může vést? Přehlédneme, že má možná problémy s alkoholem, je majetnický, nepije krev, ale energii, schválně provokuje jiné ženy, má pověst sukničkáře, uváže se na nás jako železná koule z důvodu vlastních svých finančních potíží atd. atd.
Jak se zachovat? Každý máme chyby. V okamžiku, kdy konečně zaregistrujeme ty, které jsme tak dlouho přehlížely, je nutné zeptat se sama sebe: Budu ochotna tohle tolerovat? (jeho uzavřenost, samotářství, nedostatek finančních prostředků, 4 děti z předchozího manželství…) Nebo: Není toho na mě moc? (neustálé lhaní, chronická nespolehlivost, neschopnost projevovat emoce, city, žárlivost, cholerická povaha…)
Když na "nedostatky" přistoupíme, ještě zbývá, aby se jimi zabýval i on sám, a byl ochoten konzultovat nějaké návrhy řešení. Jinak se jedná o vztah předem odsouzený k záhubě.

2. Neptáme se
Příklady: Radka: "Chodila jsem s ním rok a půl. Neměla jsem důvod se ho vyptávat na minulost. Pro mě je přeci důležitější to, co bude. Chystali jsme svatbu. Jenže mě kontaktovala jeho bývalá s tím, že již byl ženatý několikrát. Vždy své partnerky obral o peníze a utekl. Hledala ho, protože jí vybral z konta 300 000 korun."
Jitka: "Po dvouletém manželství jsem zjistila, že má partner dvě nemanželské děti, na které platí alimenty. Nikdy by mě nenapadlo se ho na to dřív zeptat. Připadám si podvedená jako Zlata Adamovská, a nevím, zda se s tím vyrovnám. Zpráva přišla v tu nejnevhodnější chvíli: čekám dvojčata."
Co je špatně? Hledáme důvody, proč si Pavla nebo Mirka zamilovat, místo toho, abychom pátraly, co je na nich špatného. Mnohdy ani (radši) nechceme znát odpověď z důvodu zklamání. Že stejně při procitnutí přijde, si mnozí neuvědomují.
Kam to může vést? Nedostatek informací může vést ke vzteku - sama na sebe, protože zlomené srdce se hůře léčí, když už je zasáhnuto. Kde není otázka, není ani odpověď! A čím méně toho o svém potencionálním partnerovi víme, tím hůře se analyzuje, zda je tím správným mužem našeho života.
Jak se zachovat? Ptejme se na minulé vztahy, na důvody rozchodů, vztah s rodiči, morální hodnoty, názory, plány, cíle, vyhlídky, zkušenosti… Nevědomost neomlouvá, protože předchází bolesti!

3. Podléháme tlaku
Příklady: Dita: "Když jsem ho potkala, imponoval mi svým myšlením a materiálním zajištěním. Zamilovala jsem se do toho všeho, ale ne do něj. Jen jsem se chtěla usadit a mít rodinu. Biologické hodiny nejsou žádná sranda! A propos, vždyť znáte ten pocit mít po krk schůzek, seznamování a neustálého vyptávání rodiny, kdy si konečně pořídíte manžela a děti."
Leona: "Na současném partnerovi mi vadí spousta věcí, ale zase má jiné kladné stránky. Nechodí do hospody, zbytečně neutrácí, moc nevyžaduje sex. I proto jsem se rozhodla, že s ním začnu žít, protože se známe už celé dva měsíce!"
Co je špatně? Navazujeme vztahy s lidmi, kteří neodpovídají našim přáním. Podléháme dojmu, že mít někoho je důležitější než vědět, zda se k nám opravdu hodí. Vědomě přistupujeme na to, že ze vztahu dostáváme méně, než rozdáváme.
Kam to může vést? K rozchodu. Být obětí představ nebo věku není základem fungujícího vztahu. Je sice nemilé, když nás děti spolužaček zdraví hlasitým "dobrý den", když samy netlačíme kočárek, to však nesignalizuje správný čas pro svatbu a založení rodiny.
Jak se zachovat? Zbytečně nepospíchejme na rozhodnutí. Nechtějme s nikým žít pár týdnů po seznámení, jen proto, abychom se zbavily samoty. Příliš si neidealizujme charakter potencionálního protějšku a nechtějme ho předělat k obrazu svému. Používejme hlavu k přemýšlení, ne ke skákání do neznámých vod - hrozí totiž bolavé potlučení.

12.7. 2010 - 18.7. 2010

23. července 2010 v 17:05 | Helí =o* |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (12.7. 2010 - 18.7. 2010) je:
Pondeli: 25
Utery: 23
Streda: 23
Ctvrtek: 21
Patek: 11
Sobota: 12
Nedele: 19

Celkem: 134

5.7. 2010 - 11.7. 2010

15. července 2010 v 9:04 | Helí =o* |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (5.7. 2010 - 11.7. 2010) je:
Pondeli: 13
Utery: 23
Streda: 6
Ctvrtek: 15
Patek: 14
Sobota: 8
Nedele: 7

Celkem: 86

28.6. 2010 - 4.7. 2010

7. července 2010 v 14:27 | Helí =o* |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (28.6. 2010 - 4.7. 2010) je:
Pondeli: 14
Utery: 20
Streda: 14
Ctvrtek: 21
Patek: 23
Sobota: 13
Nedele: 10

Celkem: 115
.Pixelky.

Zamilované...
.657...U *173*..1346.přátelé.Láska, obětí *364*.*1735*....*352*.....http://www.pop-layshop.blogger.com.br/coracao.gif..http://img.libimseti.cz/s/%21502%21.gif..smile #1086..smile #549.thinkheart.gif image by Salisko..smile #615...pixel...Photobucket - Video and Image Hosting..smile #551.2cqbepi.gif image by Lowinka...sldiiii.smile #54.11-1.gif image by Salisko..Photobucket - Video and Image Hosting..gl.kisses.loveyouuu.s)).<3.!1199!.Creati-ve.sblog.cz.icon_35.gif image by Salisko.:rox.....:srrdce:..!739!.1412...!1091!.......Zamilovaný *5186*..l.0.v.e..Emoticône Hello Kitty 243.:wii.sudictaa...:-*..1288.886..Photobucket - Video and Image Hosting.506...srdíčko.Pixels.24-2.gif image by Salisko
Usměvavé...
!1193!.....:)..1350..299.753.967..!811!.1082.965..617..smile #938.*2225*...!426!.......1078.Vyplazuju jazyk *1410*
Smutné...
...499.Nn *2167*..1114.Indeed *2316*..!892!...:kitty2.925.....smile #616..76.
Ostatní...
........:koru.....pacc.smile #1324.1128.2eulb4i.gif image by Lowinka....http://i108.piczo.com/view/1/w/9/e/i/h/z/5/m/6/h/5/img/i123478193_20484_5.gif?redirsrc=img.http://s277.photobucket.com/albums/kk78/Lowinka/Em0tic0nS/th_2m2esdl.gif..*332*.camera.gif image by Lowinka.http://www.shanaline_minigifs.blogger.com.br/65.gif.*1581*.Image Hosted by ImageShack.us..Obrázek “http://img.xchat.centrum.cz/images/x4/sm/71/1271.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby........:kor.:kawaii:...*....Žvejka *3706*.....thdiamond.gif image by Salisko.*545*...1342...684...smile #855.1094......738.nota..http://img.libimseti.cz/s/%211179%21.gif.!1056!....799..!969!.23lf7nl.gif image by Lowinka....